Stypendium Prezesa Rady Ministrów
W dniu 17 listopada, w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych uczniów z województwa świętokrzyskiego znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Kamila Nawrot z klasy III TE oraz Patrycja Gaweł z klasy IV AGR/TB. Gratulujemy naszym stypendystkom.
„Mitologia” bez tajemnic
W czwartkowe przedpołudnie, 17 listopada, odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas pierwszych – Od Ateny do Zeusa …, czyli „Mitologia” bez tajemnic.
Choć greckie klimaty nie są obce uczniom naszej szkoły, bo od wielu lat wyjeżdżają oni na praktyki zawodowe do tego pięknego kraju, to teraz mieli okazję przenieść się do czasów starożytnych. Pomysłodawczynie tego przedsięwzięcia – polonistki - p. Anna Adamczyk i p. Sylwia Psica uznały, że forma rywalizacji i zabawy będzie właściwą, aby utrwalić wiedzę dotyczącą znajomości literatury i kultury antycznej.
XV Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości trwającego w dniach 14 – 20 listopada 2022 uczniowie klasy II Technikum Ekonomicznego wzięli udział w webinarium „Franczyza Żabki jako pomysł na biznes”. Celem głównym było zapoznanie uczestników wydarzenia z jedną z form biznesu – franczyzą Żabki.
Zbiórka elektrośmieci
Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
"O całość, wolność i niepodległość ojczyzny naszej" - pod takim hasłem z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas pierwszej i drugiej przygotowali program artystyczny.
Opowiadając o trudnych losach Polaków i recytując okolicznościowe wiersze przybliżyli słuchaczom historię narodu polskiego.
Lekcja o Funduszach Europejskich
W ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VII” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach.
Klasy: 1 technikum ekonomicznego oraz 2 technikum ekonomicznego zapoznały się dziś z tematyką Funduszy Europejskich, rozwoju lokalnego, Lokalnych Grup Działania a także budżetu obywatelskiego. Tematyka została przybliżona z wykorzystaniem otrzymanych materiałów - filmu, broszur, zadań oraz gry planszowej.
,,Ożywienie społeczno - gospodarcze" - warsztaty, pierwsza odsłona
Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach w ramach Forum Ekonomii Społecznej oraz współpracy z MGOPS w Kazimierzy Wielkiej w dniu 7 listopada 2022 roku uczestniczyli w warsztatach ,,Partnerstwo na rzecz rozwoju i ożywienia społeczno - gospodarczego, tworzenie nowych miejsc pracy oraz rozwoju sektora ekonomii społecznej.”
Wszystkich Świętych
W dniu Wszystkich Świętych nasi uczniowie zachowali obywatelską postawę, zapalając symboliczny znicz na pobliskim grobie nieznanego żołnierza.
Pielęgnujemy pamięć o bohaterach naszego regionu
Kolejna grupa uczniów naszej szkoły przystąpiła do działań w ramach akcji #SzkołaPamięta. Tym razem wolontariusze udali się na cmentarz w Cudzynowicach, w celu uporządkowania grobu rodziny Krzyżanowskich oraz odczyszczenia terenu wokół znajdującego się na nim pamiątkowego obelisku. Dziękujemy
#SzkołaPamięta
W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta, przybliżamy Państwu postać Włodzimierza Leona Krzyżanowskiego.
Włodzimierz Leon Krzyżanowski, herbu Świnka – ur. 4 kwietnia 1897 roku w Cudzynowicach, w powiecie pińczowskim, guberni kieleckiej jako najmłodsze z ośmiorga dzieci Włodzimierza i Ludmiły z Boguszów. Małoletni Włodzimierz otrzymał edukację wstępną w rodzinnym domu, później rozpoczął naukę w III Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W 1915 roku, po złożeniu egzaminu maturalnego, podjął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego - podobnie jak jego pradziadek Adam Krzyżanowski. W trakcie trwania studiów Włodzimierza powołano do odbycia służby wojskowej, po zakończeniu której 1 grudnia 1920 roku otrzymał stopień podporucznika ze starszeństwem, a następnie został przydzielony do 42 pułku piechoty i przeniesiony do rezerwy.