Lekcja o Funduszach Europejskich
W ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VII” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach.
Klasy: 1 technikum ekonomicznego oraz 2 technikum ekonomicznego zapoznały się dziś z tematyką Funduszy Europejskich, rozwoju lokalnego, Lokalnych Grup Działania a także budżetu obywatelskiego. Tematyka została przybliżona z wykorzystaniem otrzymanych materiałów - filmu, broszur, zadań oraz gry planszowej.
,,Ożywienie społeczno - gospodarcze" - warsztaty, pierwsza odsłona
Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach w ramach Forum Ekonomii Społecznej oraz współpracy z MGOPS w Kazimierzy Wielkiej w dniu 7 listopada 2022 roku uczestniczyli w warsztatach ,,Partnerstwo na rzecz rozwoju i ożywienia społeczno - gospodarczego, tworzenie nowych miejsc pracy oraz rozwoju sektora ekonomii społecznej.”
Wszystkich Świętych
W dniu Wszystkich Świętych nasi uczniowie zachowali obywatelską postawę, zapalając symboliczny znicz na pobliskim grobie nieznanego żołnierza.
Pielęgnujemy pamięć o bohaterach naszego regionu
Kolejna grupa uczniów naszej szkoły przystąpiła do działań w ramach akcji #SzkołaPamięta. Tym razem wolontariusze udali się na cmentarz w Cudzynowicach, w celu uporządkowania grobu rodziny Krzyżanowskich oraz odczyszczenia terenu wokół znajdującego się na nim pamiątkowego obelisku. Dziękujemy
#SzkołaPamięta
W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta, przybliżamy Państwu postać Włodzimierza Leona Krzyżanowskiego.
Włodzimierz Leon Krzyżanowski, herbu Świnka – ur. 4 kwietnia 1897 roku w Cudzynowicach, w powiecie pińczowskim, guberni kieleckiej jako najmłodsze z ośmiorga dzieci Włodzimierza i Ludmiły z Boguszów. Małoletni Włodzimierz otrzymał edukację wstępną w rodzinnym domu, później rozpoczął naukę w III Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W 1915 roku, po złożeniu egzaminu maturalnego, podjął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego - podobnie jak jego pradziadek Adam Krzyżanowski. W trakcie trwania studiów Włodzimierza powołano do odbycia służby wojskowej, po zakończeniu której 1 grudnia 1920 roku otrzymał stopień podporucznika ze starszeństwem, a następnie został przydzielony do 42 pułku piechoty i przeniesiony do rezerwy.