• Wybory najfajniejszego chłopaka

• Uwaga!

Z okazji Dnia Chłopaka, odbędą się w naszej szkole 30 września wybory NAJFAJNIEJSZEGO CHŁOPAKA! Prosimy, aby każda klasa wytypowała jednego kandydata i zgłosiła go do pani Beaty Szmigiel lub pani Iwony Widłak do dnia 27 września. Zwycięzca poniedziałkowych zmagań otrzyma nagrodę - voucher na zakup pizzy.

Zapraszamy!

• kiermasz
          • Szkolny Kiermasz Podręczników 2024

• Szkolny Kiermasz Podręczników stał się tradycją naszej szkoły. 23 września uczniowie mogli kupić za przystępną cenę książki sprzedawane przez kolegów i koleżanki z klas starszych. Zainteresowanie było duże, a stoły uginały się pod ciężarem podręczników. Zadowoleni byli zarówno kupujący, jak i sprzedający, którzy odzyskane pieniądze mogli przeznaczyć np. na zakup nowych książek.

• rajd
          • Rajd rowerowy 2024

• Już niemal tradycją jest, że początek nowego roku szkolnego w naszej szkole związany jest z rajdem rowerowym po naszym regionie. Tym razem młodzież pod opieką naszych nauczycieli odwiedziła Wiślicę oraz tamtejsze Muzeum Archeologiczne.

Relacja:

Mamy to szczęście, że startujemy spod samej szkoły na eurovelo11 - to międzynarodowa długodystansowa trasa rowerowa, która rozpoczyna się w Atenach, a kończy w Nordkap w Norwegii. Jej całkowita długość to 6 550 km

Odcinek, który my pokonaliśmy liczył 21km i przebiegał z Cudzynowic do Wiślicy.

Wiślica to cel naszej podróży... Jest to miejsce sławne w całej Europie. Uchodzi za najsławniejsze miasto Królestwa Polskiego. Jest jednym z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce. Okres jej największego rozwoju przypada na czasy Piastów i pierwszych Jagiellonów. W piastowskiej Małopolsce należała do najważniejszych ośrodków administracyjnych obok Krakowa i Sandomierza.

Zwiedzieliśmy muzeum archeologiczne. Początkowo Muzeum znajdowało się w przyziemiu ówczesnego Domu Kultury, które zaadaptowano na cele ekspozycyjne oraz w wybudowanym w 1964 roku Pawilonie Archeologicznym chroniącym relikty świątyni św. Mikołaja. W 1981 roku powstał pomysł przeniesienia Muzeum do tzw. Kamienicy Bractwa Różańcowego, XVII-wiecznego budynku ulokowanego bezpośrednio przy wiślickim Rynku Głównym.

Płynęliśmy przepiękną trasą z Wiślicy do Czarków. Nida jest lewobrzeżnym dopływem górnej Wisły. Jej długość wynosi 151km, szerokość koryta waha się od kilku do kilkudziesięciu metrów, zaś głębokość rzadko przekracza 1m, średni spadek na szlaku wynosi około 0,45‰. Nida jest więc rzeką typowo nizinną, toczącą swe wody raczej leniwie. Momentami silnie meandruje, tworzy wysepki, zatoczki, starorzecza. Co chwile pokazuje inną twarz, płynąc wśród wzgórz, lasów, łąk i pól.

Płynęliśmy przepiękną trasą z Wiślicy do Czarków.

Galeria zdjęć z rajdu

• czytanie
          • Narodowe czytanie 2024

•    W sobotę, dnia 7 września 2024 roku, nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w akcję Narodowego Czytania. W tegorocznej edycji młodzież przygotowała fragmenty wybitnego dzieła z romantyzmu - "Kordiana" Juliusza Słowackiego.

Wspólnie z polonistkami p. Sylwią Psicą i p. Anną Adamczyk w wydarzeniu uczestniczyli: Ewelina Szydłowska z klasy I TE, Wiktoria Mazur i Arkadiusz Król z klasy IITI, Magdalena Pomykalska i Kamila Kałuża z klasy IITUF, Estera Przybycień z klasy III TO, Natalia Psica i Oliwier Szarawara z klasy IIITI, Julia Kozik z klasy IV TE, Norbert Krawczyk, Paweł Bodzioch i Aleksander Dębowski z klasy IVTI.

• rozpoczęcie
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

•    W poniedziałek dnia 2 września rozpoczęliśmy kolejny rok nauki w naszej szkole – 2024/2025. Inauguracja odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Po wysłuchaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrał pan dyrektor Jacek Nowak. Powitał on wszystkich zebranych, a w sposób szczególny pierwszoklasistów. Na uroczystości gościliśmy również oraz Dyrektora Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Powiatu Kazimierskiego, Pana Wojciecha Kałata. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie omówione zostały sprawy organizacyjne.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy siły i motywacji w zdobywaniu wiedzy oraz  rozwijaniu swoich pasji, nauczycielom zaś wytrwałości i aktywnych działań w pracy z młodzieżą w nowym roku szkolnym 2024/2025.